Od wielu lat w łazienkach doskonale sprawdzają się płytki, które nie tylko są doskonałe w utrzymaniu czystości, lecz także odpowiednio dobrane, sprawiają, że pomieszczenie wygląda pięknie. Płytki można zastosować tylko na części łazienki, w tym na obudowę prysznica, albo położyć je w całości. Jednak nie wszyscy mają ochotę mieć je we własnej łazience, dlatego wiele osób sięga po inne rozwiązania, które równie dobrze sprawdzą się szczególnie pod prysznicem.

Czy płytki pod prysznic zawsze są konieczne?

W dzisiejszych czasach oprócz płytek, można znaleźć inne rozwiązanie, dzięki któremu prysznic będzie piękny i niebanalny.

  • Specjalistyczna farba – to pomysł dla ludzi, którzy lubią tego rodzaju elementy na ścianach. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by była ona dostosowana do regularnego moczenia ściany a nie tylko sporadycznego, ponieważ woda pod prysznicem leje się właściwie na okrągło. Warto jednak wiedzieć, że nawet doskonała farba olejna, nawet przystosowana do warunków atmosferycznych, może się nie sprawdzić akurat pod prysznicem.
  • Brodzik i kabina ze wszystkimi bokami – w sprzedaży istnieje sporo elementów takich jak kabina prysznicowa, która będzie miała odpowiedni brodzik a na każdej ściance szkło, które właściwie zabuduje każdy element prysznica. Dzięki temu nie trzeba dodatkowo nakładać płytek w takich miejscach, ponieważ woda nie wydostanie się poza kabinę. Należy jednak wiedzieć, że takie elementy nie należą do najtańszych i zwykle są bardzo rozbudowane pod względem użytkowania.
  • System resistans – to bardzo nowoczesne i innowacyjne technologicznie rozwiązanie do każdej łazienki. Dzięki niemu nawet pod prysznicem możemy podarować sobie kafelki, ponieważ on zabezpieczy ściany przed wilgocią. W jaki sposób? Jest to wysokiej jakości technologia, która ochroni ściany przed działaniem wody. Specjalistyczne wykładziny z włókna szklanego wzmocnią i ozdobią ścianę. Ważne jest, że w momencie, gdy jeden z elementów wykładziny ulegnie uszkodzeniu, nie trzeba będzie wymieniać całości, tylko ów uszkodzony kawałek. To elementy bardzo odporne na zadrapania, uderzenia oraz nadmierne działanie wody, której w łazience, a szczególnie pod prysznicem, jest w nadmiarze. Tego rodzaju rozwiązanie dodatkowo doskonale kryje pęknięcia za to eliminują kolejne uszkodzenia ścian. System ten daje trwałość na całe lata, dzięki czemu nie trzeba się martwić, iż łazienka potrzebuje kolejnego remontu. Jest to idealna alternatywa dla płytek pod prysznicem.

System resistans jest wciąż nowym elementem, jednak coraz częściej przez ludzi stosowanych, do wykończenia łazienki. Warto jednak wiedzieć, że w tej kwestii nie idzie się na łatwiznę. By rzeczywiście był doskonały a łazienka bezpieczna, należy w pełni zastosować cały proces technologiczny, który daje dokładnie taką trwałość. Jakiekolwiek ustępstwo, bo brakuje pieniędzy na całą realizację, czy stwierdzenie, że za dużo materiałów idzie i można to zrobić taniej, powodują, iż cały system traci na jakości, co przekłada się na to, że ściany będą takie sobie, za to pod prysznicem możemy mieć potem niemiłą niespodziankę. Prawdą jest, że system ten eliminuje zawilgocenie ścian w łazience, jednak tylko wtedy, gdy w pełni profesjonalnie i zgodnie z precyzyjną technologią, jest wykonywany.

Alternatywa zamiast płytek pod prysznic

W obecnym czasie istnieje kilka rodzajów rozwiązań, które doskonale sprawdzą się zamiast płytek, jednak samodzielnie nie zrobimy tego, nawet, jeśli będziemy sporo wiedzieć o remontach. By system resistans działał tak jak trzeba, muszą go wykonać profesjonaliści. W przypadku kabiny w pełni zamkniętej, wystarczy przejść się po sklepach z takimi akcesoriami, by wybrać najlepszą, ale przede wszystkim pasującą do łazienki i do potrzeb mieszkańców. Dla kogoś, kto chce dość tanim kosztem zrobić łazienkę, ale nie chce płytek, warto sięgnąć po specjalistyczne farby, dzięki którym każdy element łazienki będzie ładny. Należy jednak ściany pod prysznicem odpowiednio przygotować, by farba potem się nie łuszczyła.

Dodaj komentarz