Zarówno Samsung jak i LG to światowi liderzy w branży elektronicznej. Obie firmy kojarzone są ze smartfonami, sprzętem RTV i AGD. Koreańscy producenci rywalizują ze sobą od prawie 50 lat w dziedzinie technologii, prześcigając się w innowacjach. Klimatyzatory stanowią znaczącą linię biznesową obydwu koreańskich gigantów. Dziedzina ta również zasługuje na miano „smart”.

SMART-TECH klimatyzatory LG

Wojna na rynku klimatyzatorów toczy się cały rok. Najnowsze rozwiązania oparte są na wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI). LG Klimatyzacje wyposażone są w zaawansowany system Whisen ThinkQ z funkcją oczyszczania powietrza i oszczędzania energii elektrycznej.
Innowacyjny produkt LG sprawdza warunki otoczenia, preferencje użytkownika i optymalizuje swoje działanie. „AI Smart Care Plus” zainstalowany w najnowszych klimatyzatorach LG poznaje swojego użytkownika, jego wzory zachowania, przemieszczenie się, rejestruje temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną, wilgotność i jakość powietrza; można się z nim porozumiewać głosowo.

W związku z utrzymywaniem się wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi, co stanowi znaczny problem zdrowotny, producent znacznie udoskonalił funkcję oczyszczania powietrza wewnątrz pomieszczenia z bardzo drobnych pyłów.
Klimatyzatory LG wyposażone są również w PM 1.0 Sensor, który monitoruje emisję bardzo drobnych pyłów w czasie rzeczywistym oraz 4 stopniowy filtr oczyszczania powietrza – ultra fine filtr, ultra fine mini filtr, ultra fine plus filtr, jonizator powietrza.

LG klimatyzacje cechuje również funkcja monitoringu zużycia energii w czasie rzeczywistym. Urządzenia posiadają wbudowany moduł Wi-Fi. Poprzez połączenie z urządzeniem smart typu LG Sensor Hub użytkownik zarządza zużyciem energii i jakością powietrza – może sprawdzać temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną, wilgotność powietrza, poziom dwutlenku węgla i emisji bardzo drobnych pyłów.
Do listy innowacyjnych rozwiązań zarówno w klimatyzatorach LG jak i Samsung możemy zaliczyć system Wind – Free Cooling.

Klimatyzatory Samsung – systemy przyszłości

Innowacyjna linia klimatyzatorów Samsung Wind Free delikatnie rozprasza powietrze za pośrednictwem ponad 20 000 mikrootworów. Eliminuje nieprzyjemne podmuchy zimna i znacznie poprawia komfort użytkowania.
Klimatyzacje Samsung wyposażone są w 8 biegunowy cyfrowy inwerter, który znacznie zwiększa wydajność urządzenia, schładza pomieszczenie o 43% szybciej niż tradycyjny model inwertera. Klimatyzatory Samsung wykorzystują technologię pod nazwą Samsung Super Plasma Ion (SPI). Mają one wpływ na jakość powietrza wewnętrznego dzięki bardzo dokładnej filtracji – oczyszcza powietrze z patogenów i bakterii oraz inteligentnym czujnikom ruchu i wilgoci, co wpływa na ograniczenie zużycia energii.

System potrójnej ochrony zabezpiecza urządzenie, oczyszcza powietrza i obejmuje:

  • antykorozyjną powłokę jednostki zewnętrznej,
  • wbudowane zabezpieczenie przed przepięciami,
  • wydajny system filtracji powietrza.

Klimatyzatory Samsung są podłączone do Wi-Fi i mogą być zarządzane za pośrednictwem smartfona. Funkcja typu Smart Check i Smart Chat monitorują status urządzenia i wysyłają raport o jego pracy w czasie rzeczywistym.
Wysoki poziom innowacyjności urządzeń potwierdzają takie opcje jak zwiększenie mocy, szybkie schładzanie, redukcja poziomu wilgotności, samo diagnoza, szybka i łatwa instalacja.

Klimatyzacje Samsung i LG dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym oraz nowoczesnemu wzornictwu zrewolucjonizowały światowy system klimatyzacji. Urządzenia klimatyzacyjne nie tylko służą do obniżania temperatury w pomieszczeniach wewnętrznych, ale jednocześnie oczyszczają powietrze, którym oddychamy, przyczyniając się do poprawy komfortu życia. Dzięki zainstalowaniu sztucznej inteligencji można kontrolować ich działanie za pomocą smartfonów oraz korzystać z aplikacji SMART DOM. Daje nam to możliwość monitorowania i zarządzania systemem klimatyzacji w czasie rzeczywistym, a nawet urządzenie samo dostosowuje się do naszego stylu życia.

Dodaj komentarz