W dzisiejszych czasach, aby dobrze umyć podłogę, już nie potrzebujemy ścierki albo szczoteczki. Mamy teraz specjalne urządzenia, które skutecznie wyręczą nas w codziennych czynnościach. O czym mowa? Oczywiście o mopach! Mycie podłóg za pomocą tradycyjnego mopa może być nieco czasochłonne, gdyż trzeba napełnić wiaderko wodą, nalać płynu, czasami na dodatek woda z wiaderka może nam się wylać – i mamy dodatkową pracę. Na szczęście na rynku dostępne są specjalne mopy parowe oraz mopy ze spryskiwaczem. Co to takiego? Który lepiej wybrać? Podpowiadamy!

Mopy parowe dla Ciebie

Ten rodzaj mopu bardzo przypomina ten zwykły, z taką różnicą, że w swoim wyposażeniu posiada specjalną grzałkę, za pomocą której woda zostaje podgrzewana do właściwej temperatury, a co za tym idzie – wydziela się gorąca para oraz pompkę. Ten rodzaj urządzenia cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoje łatwe użytkowanie. Przed użyciem urządzenia należy napełnić je wodą, następnie podłączyć do zasilania i – zabrać się do pracy! Gorąca para w skuteczny i szybki sposób radzi sobie z pozbyciem się uciążliwych zabrudzeń i zanieczyszczeń. Jeżeli zależy nam na użytkowaniu w- głównej mierze – domowym, warto zakupić taki rodzaj urządzenia, który będzie miał płaską końcówkę. Sprawdzi się ona przy różnych domowych powierzchniach.

Jakie mogą być zalety parowego mopa?

Wśród najpopularniejszych zalet użytkownicy wymieniają:

  • Łatwą obsługę,
  • Rezygnacja z detergentów chemicznych,
  • Duża skuteczność działania,
  • Możliwość użytkowania ich na różnych powierzchniach – urządzenie dostosowuje się do rodzaju podłoża,
  • Różnorodność programów – oczywiście uzależnione jest to od rodzaju modelu
  • Wygoda i komfort podczas mycia

A może mopy ze spryskiwaczem?

To kolejny rodzaj urządzenia, który serdecznie polecamy do mycia różnych powierzchni. Jak działa ten mop? Posiada on odczepiany pojemnik, w którym znajdują się płyn do mycia podłóg albo też woda. W niektórych modelach mogą one znajdować się we wnętrzu drążka. Płyn zostaje sprzężony dzięki specjalnej pompce i wytwarza rodzaj mgły, która powstaje tuż przed urządzeniem. Przyjmuje się, że ciśnienie, które się uwalnia, może osiągnąć nawet do 20 barów! Natrysk uruchamiamy za pomocą przycisku umiejscowionego w dogodnym miejscu. Część myjąca naszego urządzenia została skonstruowana w taki sposób, że bez większego problemu dostanie się w najmniejszy kąt, dzięki swojemu dużemu zakresowi ruchu. Od teraz niskie meble to nie przeszkoda do umycia podłogi. Ponadto sam mop zbliżony jest budową do swoich odpowiedników. Oprócz odczepianego pojemnika zawiera także ścierkę, która zbiera brud. W niektórych modelach możemy zobaczyć, że ścierki są dwie: jedna do usuwania często kłopotliwych zabrudzeń, a druga -wykonana z mikrofibry- odznacza się wysoką chłonnością.
Jak wybrać dobry mop ze spryskiwaczem?
Jeżeli chcemy kupić mop ze spryskiwaczem, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Oto one:

 1. Zakres ruchu urządzenia – dobrze, żeby nasze urządzenie miało szeroki zakres ruchu, tzn.: głowica powinna być obrotowa, a drążek taki, żebyśmy mogli położyć go na ziemi i wsunąć mopa w każdą szczelinę.
 2. Pojemność zbiornika z wodą – zależy to od naszych preferencji, a także potrzeb. Jeżeli mamy zamiar używać go jedynie od czasu do czasu w małej kawalerce – z pewnością wystarczy nam mały pojemnik. Jednak do częstego mycia dużych powierzchni – lepiej sprawdzi się znacznie większy pojemnik.
 3. Ściereczka – powinna być wykonana z takiego materiału, który skutecznie będzie zbierał brud. Ponadto powinno się ją odczepiać w łatwy sposób.

Zatem – mopy ze spryskiwaczem czy mopy parowe? Który z nich wybrać? Na pewno taki, który spełni nasze oczekiwania i będzie dopasowany do naszych potrzeb. Oba rodzaje mopów z całą pewnością można zaliczyć do takich sprzętów, które skutecznie pomogą nam w codziennych obowiązkach.

Dodaj komentarz