Zatkana umywalka w łazience, czy też kuchni to codzienność. Może się to przytrafić każdemu z nas. Nie każdy jednak wie, jak poradzić sobie z taką zaistniałą sytuacją? Udrożnić? Wezwać hydraulika? Może zadzwonić do znajomego, który niedawno miał podobny problem? Udrażnianie rur to bardzo prosta czynność, którą z całą pewnością wykona każdy. Pozostaje drugie pytanie- jaki środek do udrażniania rur należy wybrać? Z naszego artykułu wszystkiego się dowiesz!

Środek do udrażniania rur – wybierz najlepszy dla siebie!

  1. Jako pierwszy preparat chcemy zaprezentować Ci – sodę oczyszczoną i ocet. To jeden ze skuteczniejszych sposobów radzenia sobie z zatkanym odpływem. W jaki sposób można udrożnić rury sodą? Podpowiadamy!
    Pierwsze, co musimy zrobić, to wyczyścić i wysuszyć nasz zlewozmywak, a następnie wyjąć sitko ze zlewu. Odpływ zatykamy za pomocą korku, który znajduje się w zlewie. Następne, co robimy, to wsypujemy szklankę sody do zlewu, a następnie octu. Zatykamy odpływ i czekamy ok. 30 min. aż nasz preparat zacznie działać. Po upływie czasu, zlew zalewamy wrzątkiem, aby odpowiednio przepłukać odpływ.
  2. Drugi, równie skuteczny środek to tradycyjny Kret. Warto po niego sięgnąć w momencie, kiedy wszelkiego rodzaju domowe sposoby zawodzą i okazują się zbyt mało skuteczne. Aby przystąpić do udrażniania odpływu tym preparatem należy: przede wszystkim założyć rękawiczki ochronne, ponieważ środek ten ma właściwości silnie żrące i może doprowadzić do poparzenia naszej skóry. Następne, co musimy zrobić, to zasypać preparatem odpływ i zalać go wodą. Bardzo ważne, aby kierować się wszelkimi instrukcjami zawartymi na opakowaniu. Zbyt duża ilość granulek może nawet zniszczyć naszą instalację! Ostatnie, co musimy wykonać, to opuścić dane pomieszczenie na czas wskazany na opakowaniu preparatu. Dlaczego konieczne jest, abyśmy opuścili pomieszczenie? Opary wydzielane przez środek są bardzo niebezpieczne, nie należy również pochylać się nad zlewem po wlaniu preparatu. Bardzo ważne jest także, aby nie stosować Kreta przy rurach aluminiowych. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta – mogą się one najzwyczajniej rozpuścić.
  3. Melt do zadań specjalnych! To niezwykle popularny środek, którego specjalnością jest oczyszczanie i udrażnianie syfonów oraz innych odpływów kanalizacyjnych. Wielu klientów chwali ten rodzaj preparatu nie ze względu na usuwanie organicznego osadu, który gromadzi się w kanalizacji, ale też skutecznie rozpuszcza wszelkiego rodzaju odpady oleiste, mydło. Likwiduje także nieprzyjemny zapach. Ponadto nie uszkadza PCV ani nie powoduje korozji. Nie stosujmy go jednak do elementów z chromu, akrylu czy granitu. Jak powinniśmy udrażniać odpływy za pomocą Melta? W bardzo prosty sposób. Oto on:
    Przede wszystkim najpierw musimy usunąć wodę, która zalega w rurach. Następnie – wlewamy odpowiednią ilość preparatu. Tak jak w przypadku Kreta – zakładamy rękawice dla własnego bezpieczeństwa. Co do ilości wlewanego środka, będzie ona oznaczona na opakowaniu. Przyjmuje się, że zazwyczaj wlewamy ok. 200 ml. Następnie, po upływie ok. 4 min. całość płuczemy zimną wodą. Warto zaopatrzyć się w lejek, dzięki któremu będziemy w stanie precyzyjnie wlać preparat. Warto wiedzieć, że niniejszy produkt może być stosowany także zapobiegawczo, jeżeli nie chcesz mieć w domu zapchanych rur – od czasu do czasu możesz użyć tego preparatu. Co ważne – korzystanie z Meltu jest surowo zabronione dla pań w ciąży, alergików. Te osoby powinny się od niego trzymać z daleka ze względu na to, że nieumiejętne jego użytkowanie i korzystanie z niego może spowodować uszczerbek na zdrowiu, ponieważ posiada on właściwości silnie żrące. Przyjmuje się, że może zawierać nawet 20% kwasu siarkowego!

W naszym artykule przedstawiliśmy Ci trzy skuteczne preparaty do walki z zatkanym odpływem. To, jaki wybierzesz, zależy od Ciebie.

Dodaj komentarz