Każdy właściciel mieszkania czy domu, co pewien okres staje przed dylematem, ile kosztuje remont mieszkania. Jest to o tyle ważne, ze zrobienie remontu jest niemal konieczne co pewien okres, a każdego roku wydatek na ten cel jest coraz większy. Dlatego w zależności od tego, kto zajmuje się remontem, cena będzie różnorodna. Głównie dlatego, że firma remontowa wystawi fakturę Vat, zaś pojedyncza osoba, zajmująca się remontami, zrobi to bez dokumentów.

Na co zwracać uwagę, podczas wybierania ekipy remontowej?

  • Opinie. To najważniejszy element, ponieważ w sieci znajduje się obecnie bardzo dużo miejsc, gdzie można oceniać poszczególnych fachowców. Dlatego dobrze byłoby znaleźć rozmaite opinie, z różnych źródeł, które w miarę ogólnie dadzą nam zarys jakości prac oraz rzetelności w wykonywaniu zadań.
  • Portfolio. Dobra ekipa remontowa będzie miała zdjęcia, które można obejrzeć, jak wyglądała realizacja poszczególnych remontowanych miejsc. Oczywiście nie wszyscy mają takie fotografie, jednak dobry zespół będzie miał adresy, w których wykonywany był remont, dzięki czemu nowy klient może odwiedzić, taki dom z prośbą o obejrzenie wykonanej pracy.

Gdzie szukać ekipy remontowej?

  • Znajomi – to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł. Fachowcy z polecenia zwykle mają bardzo wiele pracy, ponieważ polecani przez kolejne poszczególne osoby, właściwie nie potrzebują dodatkowych reklam. W taki sposób najczęściej przekazywane są dziś polecenia. Portale społecznościowe dają sporą możliwość w reklamowaniu właśnie poleceniami, dzięki czemu nie trzeba przeszukiwać sieci, w poszukiwaniu dobrego fachowca.
  • Internet – to obecnie narzędzie do szukania nie tylko sklepów czy produktów, ale także fachowców remontowych. Naturalnie warto oprócz ogłoszenia, znaleźć także opinie o danym fachowcu, ponieważ samo znalezienie i atrakcyjna cena, to zbyt mało, by mieć piękny dom.
  • Ogłoszenia w prasie – niezwykle rzadko obecnie spotykany sposób szukania ekipy remontowe. Choć wciąż są osoby, które wolą taką możliwość, nie da się w ten sposób sprawdzić rzetelności owego fachowca. Dlatego można takiego znaleźć w prasie, jednak warto sięgnąć do internetu, by wyszukać opinii o nim.

Ile średnio kosztuje remont mieszkania?

W zależności od tego, co będziemy robić, kształtuje się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W koszt remontu nie są wliczane dodatkowe elementy, takie jak zakup materiału, ponieważ on musi być dodatkowo dostarczony. Fachowiec licząc cenę wykonania remontu, weźmie pod uwagę wyłącznie czas wykonania oraz zakres prac, jakie musi zrobić. W tej kwocie będzie się liczyć, czy jedna osoba będzie w stanie to zrobić, czy potrzebny jest cały zespół. Zwykłe pomalowanie mieszkania to koszt od 8 do 30 zł za metr kwadratowy. Oczywiście technika malowania oraz rodzaj wybranych farb będzie miał też odpowiednie znaczenie. Duży wpływ na całkowity koszt malowania mieszkania ma wielkość owego lokalu, ponieważ im większe, tym więcej ma przestrzeni do wykonania.

W przypadku, gdy oprócz malowania, jest jeszcze ocieplanie, czy równanie ścian, koszt remontu mieszkania będzie o tyle większy, o ile więcej prac będzie do wykonania. Bardzo rzetelny remont w dość mocno zniszczonym domu, często jest równany z kosztem postawienia nowego domu, ponieważ zakres prac jest w nim bardzo wysoki. Kilka tysięcy złotych za samo położenie płytek w kilku pokojach, dodatkowo doliczając przykręcanie płyt kartongipsowych, będzie dodatkową pracą, którą fachowcy muszą wykonać. Dlatego zanim specjalista wyliczy koszt wykonania pracy, musi się dowiedzieć, czego osoba zlecająca oczekuje co ma w domu zrobić, w jaki sposób i jakim ma być efekt. Każda praca wykonana w domu, będzie dodatkowo doliczana. Dlatego by z góry określić cenę, należy ustalić to, co będzie zrobione i nie zmieniać zakresu prac. Tylko wtedy nie będzie niemiłej niespodzianki, że trzeba zapłacić więcej, niż było zaplanowane.

Dodaj komentarz