W każdym domu jest jakaś łazienka. Jedni mają wannę z rozmaitymi dodatkami, np. hydromasażem, inni zaś wolą natrysk. Trudno się temu dziwić, ponieważ każdy korzysta z kąpieli dokładnie tak, jak mu pasuje. W przypadku wanny, są przeróżne produkty, w zależności od tego, czego oczekujemy. Kwestia prysznica nie daje tak wielu możliwości, gdyż sam brodzik jest prosty. Półokrągły lub kwadratowy, jednak wciąż taki sam. Płytki albo głęboki, zależnie od potrzeb.

Jakie jest najprostsze wykonanie prysznica bez brodzika?

Przede wszystkim, jak w każdej łazience, muszą być trzy rzeczy, by zrobić w nim cokolwiek:

  • Podłączenie wody – to jedno z najważniejszych elementów. Nie będzie normalnej łazienki bez bieżącej wody. Bez względu na to, czy robimy wannę czy natrysk, woda musi popłynąć i to nieprzerwanie, dlatego jest podstawą w tworzeniu łazienki.
  • Odpływ – jest drugim elementem robienia łazienki. Nie ma znaczenia, czy będzie to produkt juz kupiony, czy coś samodzielnie zrobionego, woda musi spływać. Dlatego te dwa elementy są koniecznością.
  • Wentylacja – powinna być w każdej łazience, by na ścianach nie tworzył się grzyb. Ponieważ jest to pomieszczenie stosunkowo małe, za to wilgoci jest aż nadto, warto ją wyposażyć w taki element jak odpowiednia wentylacja pomieszczenia.

W przypadku samego natrysku, właśnoręcznie obudowanego, w odpływie musi się znajdować kratka, ponieważ będzie to jedyny sposób na pozbywanie się wody.

Jak zrobić prysznic bez brodzika?

Wiele osób nie chce kupować już gotowego, ponieważ ma bardzo ograniczone możliwości łazienkowe, dlatego całe wyposażenie robi się dokładnie tak, jak pozwala na to pomieszczenie. Zgodnie z przysłowiem „krawiec kraje, jak mu materii staje” dopasowuje się natrysk do konkretnych potrzeb. Czasami trzeba zrezygnować z typowego gotowego już produktu, i ruszyć głową, by zrobić natrysk w maleńkim pomieszczeniu. Najlepszym pomysłem na stworzenie miejsca, by woda przy kąpieli spływała, to obudowany kwadrat, z płytek. Duży lub mały, ale kwadrat, by łatwiej było z niego korzystać. Oczywiście, jeśli łazienka jest nietypowa, a raczej miejsce na natrysk jest bardzo niekształtne, wówczas dopasowujemy kształt budowanego elementu do pomieszczenia. Można oczywiście nie robić nic, tylko zostawić podłogę troszkę nierówną, z wgłębieniem na odpływ, by spływała łatwiej, jednak w takim przypadku woda będzie się rozlewała po łazience. Obudowany kąt, w którym ma być natrysk jest zdecydowanie lepszym pomysłem.

Sposobów na jego zrobienie jest niewiele, jednak wszystko sprowadza się do tego, żeby łazienka a raczej natrysk, był bardzo wygodny i by można było się spokojnie umyć. W sytuacji, gdy owo miejsce jest bardzo malutkie, wówczas raczej nie ma mowy o wstawieniu kabiny. Zatem gotowy produkt odpada, nie tylko kabina. W takiej sytuacji, także można zbudować solidny i ciekawy natrysk. Wystarczy zrobić samodzielnie obudowę do spływania wody, czyli zabudowany kawałek, żeby można było się tam kąpać, na górze zamocować drążek lub gruby drut, by można było na nim powiesić niebanalną zasłonę i właściwie spokojnie można się tam kąpać.
Każdy chciałby mieć dużą i wygodną łazienkę, jednak nie każdy może sobie na nią pozwolić. Dlatego samodzielne stworzenie solidnego, choć maleńkiego natrysku, skutkuje tym, że w domu ma się właściwe warunki do mieszkania. Co z tego, że jest malutki. Ważne, że spełnia swoją rolę.

Czy można samodzielnie zrobić taki natrysk?

Jeśli ktoś się na tym zna, oczywiście można, jednak przygotowanie do wykonania spływu wody i samo wykonanie, nie należy do najłatwiejszych. Dlatego lepiej jest zlecić to komuś, kto faktycznie będzie wiedział, co chcemy mieć i wykonać tak, żebyśmy byli zadowoleni. Łazienka to miejsce w domu, które powinno być wykonane czysto i dobrze, ponieważ spędzamy w niej dość sporo czasu.

Dodaj komentarz