Zdecydowałeś się remontować łazienkę? A może kupiłeś mieszkanie i stoisz przed aranżacją mieszkania lub domu? Masz już koncepcję, jak to wszystko będzie wyglądało? Może warto poradzić się jakiegoś eksperta i poprosić o projekt łazienki? W tym artykule dowiesz się jaką kabinę prysznicową wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupach.

ŁAZIENKA

Łazienka to pomieszczenie, które przede wszystkim musi być praktyczne. Pierwsza decyzja już zapadła, będziemy montować prysznic. Remont musi być przemyślany, tak, aby nowe wnętrze dostosowało się do potrzeb wszystkich domowników. Jeżeli łazienka będzie remontowana i wyposażana w lepsze materiały, gwarantuję, że posłuży nam kilka lub kilkanaście lat bez poprawek.

Kabina prysznicowa

Sklepy stacjonarne i internetowe oferują szereg kabin. Ceny zaczynają się już od 200 zł, a kończą się na tysiącach złotych. Jesteśmy bombardowani reklamami i ofertami z każdej strony i po prostu nie wiemy co wybrać , aby służyło nam na lata. Wybór kabiny prysznicowej to wcale nie taka prosta sprawa. Musimy się zastanowić jaką grubość szkła potrzebujemy, czy szkło powinno być mleczne czy przezroczyste – a może warto zainwestować w hydromasaż i relaksować się co wieczór?

Kabiny prysznicowe z brodzikiem

Kabiny prysznicowe z brodzikiem nigdy nie będą tak wygodne jak wanna, aczkolwiek wybierając ją do swojej łazienki na pewno oszczędzimy na wodzie. A to jest duży plus. Kabinę prysznicową z brodzikiem można zamontować bardzo prosto, nie trzeba wkuwać się w podłoże. Brodzik z łatwością pozwala na odprowadzanie wody, nie musimy się martwić, że woda wypłynie poza ścianki. Wybór kabiny uzależniony jest od kształtu, wielkości czy materiałów z których jest wykonana. Rodzaj kabiny z pewnością dobieramy do wielkości łazienki. Kabina narożna zajmie najmniej miejsca, zaś w dużej łazience możemy pozwolić sobie na większą kabinę z pełnym wyposażeniem np. hydromasaż. Przed kupnem warto zwrócić uwagę na jakość konstrukcji. Ważnym aspektem jest jednak nie tylko jakość, ale i jaką wysokość ma dana konstrukcja .Płytki brodzik będzie zdecydowanie wygodniejszy jeżeli chodzi o wychodzenie i wchodzenie spod prysznica, zaś głęboki brodzik można wykorzystać jeszcze do kąpania dzieci czy zrobienia prania ręcznego.

Kabiny prysznicowe bez brodzika

Kabiny prysznicowe bez brodzika w łazience to zdecydowanie styl nowoczesny. Wygląda ładniej i schludniej. Nie zabiera miejsca, optycznie powiększa pomieszczenie. Niestety taki prysznic jest droższy, niż standardowa kabina. Ciężko go zamontować samodzielnie, trzeba zapłacić dla fachowca czy ekipy. Warto też pamiętać o tym, że należy skuć leżące płytki i także trzeba będzie wykuć dziurę w podłodze pod nimi. Na taki prysznic lepiej się zdecydować przy mieszkaniu bądź domu w stanie deweloperskim niż przy którymś z kolei remoncie. Taka kabina ma też swoje plusy:

  • łatwiej i bezpieczniej wykąpać w nim dzieci lub osoby z niepełnosprawnością,
  • myjąc zwierzęta, będą czuły się bezpieczne,
  • łazienka automatycznie uzyskuje miano nowoczesnej i modnej,
  • w małym pomieszczeniu zyskamy na metrażu.

Remonty to ciężki czas, trudne decyzje i wybory. Warto przysiąść i dobrze się zastanowić, czego nasza rodzina potrzebuje i co będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Powodzenia !

Dodaj komentarz